ince slide hakkimizda

001 merkez ofis1Ülkemizde aile şirketlerinin uzun ömürlü olmadığı algısını kırmayı amaçlayan TAN ailesi bireylerinin, büyük çınar Hasan Tan'ın etrafında 40 Yılı aşkın ticaret tecrübesi ile temeli; sevgi, saygı, özveri, çalışkanlık ve birliktelik üzerine 1997 yılında İzmir Bornova'da "Tankar Petrol" adı altında kuruldu.

Birlik bilinci ile hareket etmenin yanında tarihi boyunca hep estetiğin ve aklın mimarı olarak tanınmış bu bereketli toprakların incisi İzmir'de çalışmalarımıza başlamak, şirketimizin büyümesinde önemli bir etken olmuştur. 'Hiçbir şey kolay değil; ama inandığınız her şey mümkündür' düşüncesini benimseyip, tüm aile bireyleri olarak yaklaşık 20 yıl boyunca çokça çabalayıp, özverili bir şekilde çalışınca firmamız büyüdü 500 kişi üzerinde çalışını ve bu büyümenin en güzel meyveleri olan ödüller de art arda gelmeye başladı.

Kendi alanımız olan akaryakıtta üç yıl üst üste vergi rekortmeni, CAPITAL DERGİSİ 2012 yılı Türkiye'nin en büyük 1000 şirketi araştırmasında İzmir'de 24'üncü, Türkiye'de 432'nci ve yine FORTUNE 500 2012 listesinde Türkiye'nin en büyük 339'uncu şirketi, FORTUNE 500 2013'te ise 384'üncü FORTUNE 2014 İçin davetiyemiz elimize ulaşmış, ayrıca firmamız adına düzenlenmiş dünyaca kabul görülen çok prestijli bir belge olan BID (Business Initiative Directions) belgesini almak üzere İsviçre'nin Cenevre kentine, Cenevre Kongre Merkezine davetiyemizi de almış olup bu gururu ve mutluluğu tüm TANKAR ailesi olarak yaşamaktayız.

Evrendeki her şeyin aslında bir enerji olduğunu kanıtlayan Einstein'ın, enerji teorisinden etkilenen aile bireyleri, yatırımlarını bu alana kaydırarak, Akaryakıt ile başladıkları serüvende bugün; İnşaat, Lojistik, AVM yapım işletim ve Taahhüt (baraj, gölet, dere ıslahı, kanal yapımı) alanlarında da faaliyet göstererek, ülke ekonomisine önemli katkıda bulunmaktadır. Akaryakıt alanında olduğu gibi, bu alanlarda da faaliyetlerimiz başarılı şekilde devam etmektedir.

Yönetim kurulu başkanımız Mehmet Selim TAN İTO (İzmir ticaret odası ) akaryakıt komitesi başkanlığını sürdürmekte ayrıca İZSİAD Üyesi olup Çeşitli sosyal ve spor kuruluşlarda aktif rol almaktadır.

...............

"Sosyal sorumluluk alanında Tankar Petrol'ü büyütemediğiniz sürece, ekonomik büyümeleri kabul etmiyorum" diyen bilge insan Hasan Tan'ın mesajını alan oğulları ve kızları, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar, sayısız iyilik ve güzellikle insanlara hizmet verip, onların yaşamlarında olumlu etkiler bırakmayı başardılar. Tüm Aile bireylerimizin en önemli övünç kaynağı ise bugün, 500'ü aşkın kişinin grup şirketlerimizde çalışıyor ve bu kadar insanın istihdam ediliyor olmasıdır. Nihai amacımız, yüce önder M.Kemal Atatürk'ün ifade ettiği 'muasır medeniyetler seviyesi 'ne ulaşmak için daha fazla kişiyle birlikte çalışmak, çabalamak olacaktır. Şirkette çalışmanın ön koşulunu "Güler yüzlü ve içten olmak" olarak belirten aile bireyleri, kendi çalışma disiplinlerini de bu şekilde açıklamaktadırlar.

Bugün Tankar ailesi,

  • -Kentin en modern ve en büyük alışveriş ve yaşam merkezini inşa etmekte,
  • -İzmir merkezinde sekiz akaryakıt istasyonuyla hizmet vermekte ve iki yeni akaryakıt istasyonu hizmete hazırlanmakta,
  • -BP – PETROL OFİSİ – TOTAL- SHELL gibi büyük dağıtım şirketlerinin bayiliği ve Distribütörlüğü ile yurt genelinde şirketlere, özel işletmelere ve devlet kurumlarına TOPTAN Akaryakıt ve TAŞITTANIMA hizmeti vermekte,
  • -100'ü aşkın araç ile Akaryakıt nakliyesi, Beton Pompası ve Mikserler ile hazır beton nakliye hizmeti vermekte,
  • -Devam eden Baraj – Gölet - Kanal işleri ile ülkeye ve ülke ekonomisine katkı sunmaktadır.